RNDr. MARKÉTA REZKOVÁ

„Žijeme TADY a TEĎ!“

Markéta vystudovala obor Genetika a Medicínská biologie na Přírodovědecké fakultě JCU, zároveň absolvovala kurz Poradce pro výživu a suplementaci u známého odborníka Mgr. Martina Jelínka. Zaměřuje se na racionální stravování podle individuálních potřeb s přesahem do genetických a imunologických vyšetření. V praxi zohledňuje veškeré individuální požadavky na výživový plán, poskytuje odborné konzultace a snaží se své zkušenosti ve srozumitelné formě předat dál.

PRAXE:

  • Genlabs s.r.o. (Mgr. Dagmar Bystřická, Ph.D.), genetická laboratoř

  • Katedra medicínské biologie, laboratoř Prof. RNDr. Jana Kopeckého, CSc.

  • Nemocnice Pelhřimov, oddělení Biochemie a Hematologie

  • TestLine Clinical diagnostics s.r.o. (RNDr. David Lukš), Brno

  • EuroGeen, Zdravá Výživa určená vašimi geny (Martin Pegner, MBA), Praha

  • A další...

VZDĚLÁNÍ:

  • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, obor Genetika (bakalářské studium)
  • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Medicínská biologie (magisterské studium)
  • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Medicínská biologie (rigorózní řízení)
  • Kurz Poradce pro výživu a suplementaci, Mgr. Martin Jelínek

Markéta se během studia věnovala laboratornímu výzkumu v oblasti genetiky a imunologie. Podrobně se seznámila s metodami izolace DNA, ELFO, PCR, ELISA a western blotting, které jsou součástí řady vyšetření v laboratořích. V roce 2017 byly její výsledky publikovány ve vědeckém časopise Folia Parasitologica v článku „Anti-tumour necrosis factor activity in saliva of various tick species and its appearance during the feeding period“. Nyní se věnuje problematice racionální stravy, sestavování individuálního vyživovacího plánu, určování dietního režimu podle DNA, diagnostice potravinových intolerancí - doporučení vhodného stravovacího režimu a také kurzům zdravého vaření.

Marketa Rezkova

CO O SOBĚ ŘÍKÁ?

 „Racionální a zdravá strava nebyla mým koníčkem, ale běžnou součástí života. Jako aktivní sportovec a instruktorka Jumpingu jsem často řešila otázku vhodné výživy pro maximální výkon a odpovědi jsem hledala v nejrůznějších článcích. Proto jsem se rozhodla své biologické vzdělání obohatit o kurz „Poradce pro výživu a suplementaci“ pod vedením uznávaného odborníka Mgr. Martina Jelínka. Společně zastáváme názor, kdy na problematiku výživy nahlížíme celostním pohledem. Každý z nás má individuální potřeby na složení jídelníčku, což při své práci důsledně zohledňuji."

"Kromě sledování novinek v oblasti výživy se věnuji fitness, horské turistice, jízdě na kole a dalším sportům.“


 

zdravej-kancl-logo

NEDBROS S.R.O.
NOVOSADY 879/109
VELKÉ MEZIŘÍČÍ 594 01

+ 420 603 261 064
EMAIL: INFO@ZDRAVEJKANCL.CZ

facebook-104
instagram-filled-100

©2018 Zdravejkancl.cz | Všechna práva vyhrazena.